У вас є базовий сайт? Сайт без додаткових функцій? Таку проблему можна вирішити, впровадивши додаткові функції через API.
Для чого потрібен API? Розумні дядьки в окулярах з бородою скажуть, що API — це Application Program Interface, або програмний інтерфейс сайту (додатку). Але що ж цей інтерфейс повинен робити на сайті? Здається, сайт може працювати спокійно без API, але насправді API виконує ключову роль у зв’язку між користувачем і сервісом, між розробником і іншими розробниками. Прикладів роботи API мільйон, але нам потрібен один зрозумілий приклад.
Уявімо, що сайт і сервіс — це великий тенісний корт. Один гравець — це сайт, а інший — сервіс. Між ними має відбутися гра, і м’яч має перелетіти з однієї частини поля в іншу. API в цій історії — це м’яч, але не простий м’яч, а запрограмований. Так з сайту на сервіс має відправлятися якийсь запит через API.
Так які ж програмні функції можна додати до API, щоб це було так само захоплююче, як гра на тенісному корті? Дуже просто, до сайту можна підключити сервіси, такі як:
- Нова Пошта;
- Укр Пошта;
На сайті можна налаштувати додаткові системи оплати за допомогою:
- PayPal;
- LIQPAY;
До функцій сайту можна додати покупки та продажі через сервіси, такі як:
- Amazon;
- eBay;
Збільшити популярність сайту можна, налаштувавши API соціальних мереж, таких як:
- Twitter;
- Instagram;